ARCHITEKTONICKÝ KONCEPT

ARCHITEKTONICKÝ KONCEPT

Projekt Villa Vokovice představuje harmonické spojení s okolní historickou architekturou. Jakmile se ale ocitnete za bránou, dostaví se moderní a překvapivý efekt. Hlavními požadavky na vnitřní prostředí projektu byla potřeba soukromí a zamezení nahlížení do oken bytů. Kvalitu prostředí pro budoucí rezidenty zvyšuje i výrazná krajinářská architektura a koncept zahradních úprav. Z celého objektu je vyloučena doprava (kromě pohotovostních vozidel). Parkování je navrženo v bezpečných podzemních prostorách.

NADČASOVÝ PROSTOR

NADČASOVÝ PROSTOR

Vnitřní nádvoří ohraničují nové vily. Jejich otevřenost oživuje sdílený prostor a navozuje jeho výrazný současný charakter, zatímco pozadí stávající barokní budovy na severu pozemku vytváří jedinečné historické prostředí projektu.

HISTORICKÉ PROSTŘEDÍ

HISTORICKÉ PROSTŘEDÍ

Budovy navazují na památkově chráněnou barokní zeď, která vymezuje prostor pro soukromé zahrady, což umožňuje novým vilám koexistovat v sousedství historických budov. Prosklením celých podlaží od podlahy až ke stropu se interiér vil vizuálně propojuje se zahradami a ve vyšších podlažích se otevírají do dalekých výhledů.

FASÁDY – NOVÉ VILY

FASÁDY – NOVÉ VILY

Fasády nových budov jsou kombinací otevřených a uzavřených ploch. Otevřené stěny budov doplněné o terasy jsou navrženy tak, aby maximalizovaly propojení bytů s vnějším prostředím. Uzavřené boční stěny jsou protkány průsvitnými skleněnými okny, která zajišťují soukromí a zároveň umožňují přirozené osvětlení interiéru.

PŮDORYSNÁ FLEXIBILITA

PŮDORYSNÁ FLEXIBILITA

Každé patro lze rozdělit na 1 až 4 jednotky podle přání klienta. Všechny byty jsou přitom přístupné z důmyslně navržených společných prostor.